Лікування ігроманії (лудоманії) у Хмельницькому у стінах спеціалізованої клініки – це найкращий спосіб позбутися згубної пристрасті. Ігромани досить рідко самі звертаються по допомогу тому що не усвідомлюють своєї проблеми. Досвідчені фахівці центру «Мед-Детокс» зможуть знайти підхід до кожного пацієнта та переконати його розпочати добровільне лікування.
Ігроманія: звичка чи хвороба?
Багато людей грають у комп'ютерні або навіть азартні ігри і це не завдає їм шкоди. Однак важливо розуміти, чи можете ви зупинитися та припинити гру за своїм бажанням. Якщо велика перерва у грі приносить вам великий дискомфорт і ви постійно думаєте тільки про неї, швидше за все у вас розвивається залежність.
Незважаючи на зовнішню нешкідливість, лудоманія завдає здоров'ю такої ж сильної шкоди, як і алкоголізм чи наркоманія. Основний удар по психіці. Ейфорія, яку відчуває гравець після перемоги або в її передчутті, провокується певними гормонами, які згодом діють на мозок подібно до наркотику. Ігроман так прагне повернути це відчуття, що буквально не може думати ні про що інше. Згодом це призводить до тяжких психозів, депресії і навіть суїцидальних думок. На тлі перенапруги нервової системи виникають сильні мігрені, людина не може спати та їсти.
Самостійні спроби позбавитися залежності часто закінчуються важкими нервовими зривами. Тому найдієвішим способом лікування у такому разі стає лікування у стаціонарі. Медичний центр "Мед-Детокс" у Хмельницькому пропонує послуги лікування від усіх залежностей, включаючи ігрову.
Хто такий ігроман?
Ігроман – це людина, яка не може утримуватись від азартних чи комп'ютерних ігор зусиллям волі. Така залежність може сформуватися у людей абсолютно будь-якої статі та віку.
Розпізнати її можна за такими ознаками:
- Необхідність ризикувати сильніше, щоб отримати більше гострих відчуттів, робити вищі ставки.
- Відмова від спілкування з рідними та друзями заради гри.
- Поява дратівливості та агресії при спробах залишити гру.
- Відмова від сну та їжі заради гри.
- Постійні нав'язливі думки про гру, які не дають відволіктися на щось інше.
- Фінансові проблеми через гру.
- Проблеми на роботі через втрату концентрації.
- Постійне повернення до гри навіть після великого програшу.
- Використання гри як єдиного способу розслабитись.
При формуванні ігроманії основну роль грає розмір ставок і навіть частота ігор. Навіть граючи періодично людина може бути залежною. Тому, якщо у вас протягом останніх 6 місяців спостерігаються перелічені вище симптоми, вам потрібно звернутися до центра лікування залежностей "Мед-Детокс" в Хмельницькому.
Де гравець може отримати допомогу?
Сучасна медицина визнає ігроманію самостійним захворюванням, яке потребує кваліфікованого лікування. Позбутися ігроманії у Хмельницькому назавжди можна у медичному центрі «Мед-Детокс».
Наші фахівці використовують комплексний підхід до лікування та застосовують одночасно кілька методів:
- Психотерапію. Вона допомагає зменшити бажання грати, змінити своє ставлення до гри.
- Лікарську терапію. Медикаменти допомагають зняти тривожність, знизити потяг до гри. Також часто застосовують препарат-антагоністи, які не дають залежному впадати в стан ейфорії. Без яскравого задоволення сенс грати просто зникає.
- Гіпнотерапію та кодування. З їхньою допомогою вдається сформувати стійку огиду до ігор.
- Групові заняття із психологом. Такий формат дає пацієнтам можливість поділитися своїми переживаннями та досвідом з тими, хто перебуває в такій самій ситуації.
Небезпека гральної залежності
Гральна залежність поступово виснажує нервову систему та весь організм, призводячи до справжніх страждань. У прагненні прийти у стан ейфорії, ігроман може відмовлятися від сну, їжі, спілкування з живими людьми. Для того, щоб робити ставки або купувати покращення для ігрового персонажа, він може витрачати всі зароблені гроші. Коли гроші закінчуються, ігромани починають продавати цінне майно, інколи красти в близьких. Така поведінка схожа на поведінку наркоманів і алкоголіків. Ігроманія змінює тип мислення людини, її головною метою та сенсом життя стає гра та задоволення від неї.
Ефективна програма лікування ігроманії у Хмельницькому
Якщо вам чи вашим близьким потрібна реабілітація залежних від ігор у Хмельницькому, кваліфіковану допомогу вам нададуть фахівці центру Мед-Детокс. Один з ефективних методів – програма 12 кроків, адаптована для жителів нашої країни. На відміну від оригінальної програми вона не має релігійного підтексту. Утримуватися від згубної пристрасті ігроманам допомагає перед собою та іншими учасниками програми.
Лікування проходить в умовах стаціонару, вдалині від звичного кола спілкування пацієнтів. Тут вони не мають доступу до гаджетів з виходом в інтернет і спокуси зірватися.
Щоб полегшити реабілітаційний період, на першому етапі лікування пацієнтам можливе проведення кодування. Це дозволяє краще контролювати себе і свою потяг до ігор. Перебуваючи у стабільному стані, пацієнти можуть приступати до психотерапії. У ході занять вони знаходять причину виникнення ігроманії, а також знаходять собі досить потужну мотивацію відмовитися від небезпечного пристрасті.
Соціальна адаптація
Останній етап лікування – соціальна адаптація. Вона передбачає проведення тренінгів різного формату, під час яких пацієнти відновлюють втрачені комунікативні навички, переживатимуть стрес без гри, налагоджують стосунки з близькими родичами. Така адаптація дозволяє якнайшвидше після закінчення лікування повернутися до соціуму.
Медичний центр "Мед-Детокс" в Хмельницьком
«Мед-Детокс» це сучасний центр, де ефективно виліковують ігроманію, алкоголізм та наркоманію. У нашому штаті перебувають лише висококваліфіковані спеціалісти з великим досвідом роботи. У своїй практиці вони використовують ефективні та безпечні методи лікування залежностей та подальшої реабілітації, що підтверджує офіційна ліцензія МОЗ України.